Söz uçar, yazı kalır. İki taraf kendi arasında sözlü iletişim yolunu tercih etmek yerine, bunun yerine önden WhatsApp üzerinden veya diğer alternatif yöntemlerle yazılı olarak mutabık kalınmasını taraftarıyım. Hem bu nedenle, hem de işinizi anlamak adına WhatsApp üzerinden iletişime geçmeniz, işinize ait görsel ve detayları iletmeniniz tercih edilir. Bunu yaptıktan sonra direkt arayabilirsiniz.

Bu web sitesi 81 il ve ilçelerinde Google ve Yandex arama sorgularında çoğunlukla ilk sıra veya ilk sayfada çıkmaktadır. İlla köyünde veya taşranda ekip arıyorsan Google da aramana gerek yok. Düşük maliyetli bir iş yaptırmıyorsunuz… Bölgenize kadar gelip yakacağımız yakıt bizim için sorun için değil, sizin içinde sorun olmaması lazım.

Kamyon, kepçeyi, taşı, çimentoyu ve kumu sırtımıza yükleyip bölgenize gelmiyoruz. Ufak bir işiniz varsa tamam ama 100m2 üstü bir iş zaten o bölgedeki taş fabrikası, kum ocağı, bunların nakliyeleri, kepçe ve işi yapacak uzman bir ekip ve ekibin teçhizatlarıyla sadece bu işleri yapan bir yüklenici bulma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Yani en basit haliyle kum ocağı işleten bir işletme ocağını terk edip gelip bahçenizde kilit taşı döşemez. Bizler bu işleri bölgenizden organize ederek, ekipmanınız ve yılların verdiği bir ustalıkla profesyonel bir şekilde yaparak projelerinizi tamamlıyoruz.

Hayat zaten pahalı, bir tas çorba olmuş 200 lira. Her şeyden önemlisi herkesin vakti değerli. Kimileri gerçekten memleketin kendi işi etrafında döndüğünü sanıyor ve telefona sarılıp bulduğu her ekibi kapısına getirip fiyat teklifi almaya çalışıyor. Etik değerler vardır. Kapına Sıhhi tesisatçı çağırmıyorsun. Kaldı ki onlar bile birer teknik personeldir ve kullandığı malzeme harici sizden servis ücreti talep ederler.

Size WhatsApp üzerinden m2 birim fiyatı söylüyorum. Nalburdan metre alıp işinizin enini, boyunu birbirine çarpıp kaç m2 işinizin olduğunu öğrenebilirsiniz. Metreye de ulaşamıyorsanız 1 adım bir metredir. Siteye hesaplama araçları eklemişim, kaldı ki bu basit işlemler için ilkokul matematiğine sahip olmak yeterlidir. <!—Telefonun karşı ucundan gerçekte çalışmadığım kişi ve kurumlarla direkt arama ile bu konuda hizmet vermiyorum. Telefonum hayrat çeşmesi değil, çeşmebaşı sohbeti de yapmıyorum kimseyle.—>

Peşinen kimseden keşif ücreti talep etme gibi bir ahlakım yok. Fakat işinizin ima ettiğinizden farklı olması veya kapınıza beni getirip yapacağınız işten vazgeçmeniz, ileriye dönük bir zamana ertelemeniz veya bir düşüneyim döneceğim size demeniz durumunda kaybolan zaman ve emeğimi ödemeniz gerekmektedir.

İki tarafında kırılganlık yaşamaması için işinizin tüm detaylarını, konum, resim, videolarla destekleyerek vb lütfen net ve yeterince açık bir şekilde WhatsApp üzerinden iletin.

Evet yapıyoruz. Fakat malzemeyi alıp yerine indirirken işi yapacak ekiple koordineli olarak hareket edin. İşi isterseniz biz, isterseniz bir başkasına yaptıracaksanız veya isterseniz kendininiz de yapmak isterseniz size tavsiyelerimiz vardır.

Sadece taşı aldım, oldu-bitti haydi yapın diyerek ekibi sahaya getirip eziyet etmeyin, kendinizi de perişan etmeyin. Çoğu zaman sadece işçilik yapmak adına çağırılıyoruz ve bakıyoruz ki işveren bilinçsizce taşı işi yapacak alanın çok uzağına indirmiş veya sahanın kotunu düzeltmeden taşı yapılacak alana indirmiş, malzemeden kısmaya çalışıyor, iş makinesi tedarik etmeyip zemin kotunu kazma kürekle ekibe düzelttirmeye çalışıyor. Onlarca tonluk taşları işçiye bedenle taşıtmaya çalışıyor. Ekip size altına sereceği kuma mastar çekip, taşı döşemek için işçilik fiyatı sunar. Taş devrinde yaşamıyoruz. Yapmayın, ayıptır, zülümdür.

Bizde bu tür maliyet hesaplarını yerinde birlikte çalıştığımız işverenler için araştırıyoruz. İşinizi daha ekonomik olsun diye ve kendi beden gücünüzle yapabilme arayışı içinde olabilirsiniz, fakat bunu yaparken işi yapacak ekipmana (kompaktör, taş kesme makinesi, kazma kürek, el arabası vs.) sahip olunmanız gerekmektedir.

 

Üretici iletişim adreslerini siteye eklemediğim için ve sadece sabit bir bölgede çalışmadığımızdan taşı nereden bulurum gibi sorulara telefonda cevap mümkün değil. Kaldı ki malzeme fiyatlarıda her bölgede nakliye ve agrega vb. koşullar nedeniyle değişkenlik göstermektedir.

 

Sizlere kolaylık olması açısından bulunduğunuz bölgedeki üreticileri Google Yerel Rehberler üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz. Bunun için https://www.google.com/maps arama kutucuğuna bulunduğunuz ili yazarak yan kısmına beton elemanları kelimesini de ekleyip beton ve beton elemanları üreten firmaları bulabilirsiniz. Ör: Adana Karo diye aratıp şu gibi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hedefi daha da daraltabilirsiniz, büyükşehirler için ilçe ismi girerek daha yakın firmalara erişmeniz mümkün. Ör: Esenyurt Beton diye aratarak firmanın anahtar kelimesi içinde beton içeren sonuçlara erişebilirsiniz. Eğer küretici kendini Google yerel rehberde kayıt etmemişse, bunun yerine o bölgedeki beton santrallerine sorup adreslerini öğrenebilirsiniz. Bende öyle yapıyorum.

 

adana karo 800x326 Taşı bende döşerim. Taşı, kumu nereden bulurum, fiyatları nedir vb. gibi sorular hakkında

esenyurt beton 800x326 Taşı bende döşerim. Taşı, kumu nereden bulurum, fiyatları nedir vb. gibi sorular hakkında